A Vígszínház hosszú évtizedek óta nem csupán színház, hanem kulturális mérce, amely hétről hétre új kérdéseket vet fel a színpadon – és most már a digitális térben is. A Víg Társalgó című sorozat a teátrum szellemi műhelyének egyik legizgalmasabb új platformja: a Víg Szalon beszélgetéseinek szerkesztett változatai csütörtökönként kerülnek fel a társulat YouTube-csatornájára.
Ezek a találkozások nem pusztán kulisszák mögötti pillanatképek – mély, inspiráló és gyakran meglepően személyes eszmecserék is, ahol a magyar színházi élet markáns hangjai osztják meg egymással – és velünk – gondolataikat, kérdéseiket, kételyeiket.
A nyitóbeszélgetés
Az első epizód március 27-én, a színházi világnapon debütált, méltó nyitányként. Spiró György Az imposztor című darabja apropóján a szerző, Rudolf Péter rendező és Kern András színművész beszélgettek – az est, melyen sok szórakoztató anekdota és érdekes háttérinformáció is elhangzott, moderátora Nyáry Krisztián volt. A diskurzus túlmutatott a bemutatón: alkotásról, szerepfelfogásról és színházi örökségről is szó esett – finoman humoros, mégis mély tónusokkal.
Z generáció és színház: valóban eltávolodtunk egymástól?
A második rész fókuszában a Z generáció színházi viszonya állt. A beszélgetés résztvevői – ifj. Vidnyánszky Attila színművész, rendező, Tarnóczi Jakab rendező és Hegymegi Máté színművész, rendező –osztották meg gondolataikat.
Az Ascher Tamás rendező által moderált alkalmon érzékeny, mégis elengedhetetlen témákat jártak körbe: Milyen hatással van a színházra az egyre rövidülő figyelmi képesség és a TikTok? Mennyire menő ma a színház és a színészet? Egy színházi előadás, hogy tud úgy megújulni, hogy érdekelje a gyerekeket?
Egy élet a színpadon: Kútvölgyi Erzsébet portréja
A sorozat harmadik részében Kútvölgyi Erzsébet pályáját ismerhetjük meg. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész és Érdemes Művész több mint 50 éve tagja a Vígszínház társulatának. Olyan meghatározó darabokban láthatta a közönség, mint a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, a Harmincéves vagyok, az Angyali Johanna vagy a Kurázsi mama és gyermekei.
Az Amadeusban Frau Weber, a Barátom, Harvey-ban Ethel néni szerepében látható vagy Olga, a túrázó hangja Az ember, aki elvesztette az időt című előadásban. A Házi Színpadon 2006 óta töretlen sikerrel játszik Az élet mint olyan tragikus komédiában. Az est vendége Péter Vladimir volt, a moderátora pedig Lovász László.
A Víg Társalgó beszélgetései nemcsak háttér-információkat kínálnak egy-egy előadás kapcsán, hanem lehetőséget is: együtt gondolkodni arról, mit jelent ma színházba járni, mi a helye a kultúrának a közbeszédben, és hogyan formálhatjuk közösen a jövőt. A szerkesztett adások csütörtökönként jelennek meg a Vígszínház YouTube-csatornáján.
Iratkozzatok fel a csatornára, hogy elsőként kapjatok hírt az új részekről.