A padló

A kamaszgyerek szobája egy sajátos ökoszisztéma, amelyben a gravitáció más törvények szerint működik. Amit mások szekrénybe tesznek, az náluk egyszerűen a földre hullik és ott is marad.
A szobájuk padlója egy különleges mágneses mezőt sugároz, amely vonzza a ruhákat, hátizsákokat, tankönyveket, fél pár zoknikat és az üres chipses zacskókat. A kamasz számára a föld a szekrény egy vízszintes verziója.
A kupac

A rend fogalmának egy sajátos újraértelmezése a kupac, amelyben minden létező dolog egyszerre van kéznél és teljesen elérhetetlen.
A kupacban egyensúlyozva található egy matekfüzet, egy üres joghurtos pohár, három fülhallgató (mindegyik gubancolódott állapotban), egy tavalyi bioszdogája és egy titokzatos fekete póló, amiről senki sem tudja, kié.
A kamaszod biztos benne, hogy ebben a rendszerben van logika. Ha véletlenül elpakolod a dolgait, pánikszerű „Hova raktad a cuccom?!” kiáltás kíséretében azonnal káosz tör ki.
A ruhák

A kamasznál háromféle ruhadarab létezik:
- Tiszta, de nem hordható. („Ez nem az én stílusom!” – mondja egy pulcsira, amit három hónapja könyörgött ki.)
- Koszos, de hordható. (A póló már három napja rajta van, de „még teljesen jó”.)
- Eltűnt. („Nem láttad a farmerem?” – amit három hete a szék hátára dobott, és azóta ott van, csak épp nem vette észre.)
A mosás fogalma egy szintén elvont dolog számukra. A ruhák valahogy újra feltűnnek a szekrényben, ha elég ideig várnak. (még jó hogy vannak házimanók és tündérek akik ezt elintézik)
A takarítás
Ha megkéred, hogy rakjon rendet, a következő válaszok közül bármelyikre számíthatsz:
– „Majd később.”
– „De hát ez nem is rendetlenség, csak szétszórtam a dolgaimat.”
– „Tudom, hol van minden, csak te ne nyúlj hozzá!”
– „De minek? Úgyis újra szétpakolom.”
Végül, ha tényleg ráveszed a takarításra (ezúton is gratulálok!), az nagyjából így néz ki: 5 perc alatt minden cuccot bedob a szekrénybe, az ágyneműt visszahajtja valahogy, majd teljes meggyőződéssel kijelenti: „Kész.”
Mit tehetsz szülőként?
Valójában semmit. Elfogadod, hogy a kamasz egy különleges természeti jelenség, és ha szerencséd van, idővel megtanulja, hogy a mosógép nem egy mágikus portál és a föld nem a ruhásszekrény része.
Addig is, ha belépsz a szobájába, védőfelszerelés ajánlott!
És ha már itt tartunk: igen, a kamaszokkal lehet beszélgetni, sőt, néha még jól is esik nekik – erről itt írtunk bővebben.
Ha pedig szeretnél egy kis humoros rálátást arra, mit tanulhatunk mi, szülők a kamasz gyerekeinktől, akkor ezt a vidám szülőkalauzt ajánljuk.
A SZERZŐ

Gurin Eszter vagyok coach, mediátor, művészetterapeuta. Nő, anya, feleség és barát. A férjem szerint enyém a legjobb paprikás krumpli, a gyerekeim pedig azt tartják bennem sokra, hogy először kihúzom őket a bajból és csak AZTÁN kérdezem őket, hogyan jött létre egyáltalán. A barátaim empatikusnak tartanak, a kollégáim szívesen dolgoznak velem. Ami igazán megnyugtat engem, az egy jó könyv, egy izgalmas film vagy egy finom kávé. Ami pedig inspirál, az az emberi sokszínűség. A problémák és az utak, melyeket klienseim bejárnak, hogy önmagukra találjanak.
Szakmailag milyen témákban támogatlak benneteket ezen az oldalon?
női szerepek, nőiesség
nagyobb gyerekekkel az élet
konfliktuskezelés
Oldalam: Életterv
Cikkeim a Minimagon: