Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Mindfulness a kiégés ellen | Minimag könyvajánló | Charlene Rymsha: A kiégés megelőzése és kezelése

Mindfulness a kiégés ellen
KARÁCSONYI MINIMAG BANNER

“Nehezen kezded el a munkát, vagy nem vagy eléggé produktív? Állandóan levert vagy, és nincs energiád? Nem igazán tudsz örülni az eredményeidnek?” Charlene Rymsha: A kiégés megelőzése és kezelése című könyve használható stratégiát, tippeket és 35 gyakorlatot ad, ha keresed a kiutat ebből a lehangoló helyzetből. 

Obreczán Brigitta Life, fjúsági és mindfulness coach, marketing szakember

Ismerd meg a szerzőt

Obreczán Brigitta

Sokéves marketing és management pozícióimnak köszönhetően természetes könnyedséggel gondolkodom összefüggésekben, rendszerekben és megtanultam tartani a kereteket. Vezetőként amikor állandóan kérdésekkel fárasztottam a csapatomat, még nem tudtam, hogy coaching szemléletben működöm. Később, már anyaként, tudatosan léptem erre az útra, hogy professzionális módon, eszközökkel tudjak támogatni (leendő) anyákat és apákat, gyerekeket és kamaszokat. Hiszen, ha a család bármely tagja kezd jobban lenni, úgy a többieknek is sokkal könnyebb jól lenni. 

Szóval… Hogy vagy?

Itt megtalálsz: 

https://obreczanbrigitta.com

Minimagon: Mindfulness

Obreczán Brigitta, mindfulness szakértőnk könyvajánlója következik. 

A könyv nem csak témája miatt, hanem a gyönyörű borítója miatt is azonnal megfogott. Aztán kinyitottam, kiderült, hogy belül még szebb és megláttam az első mondatot:

“Az életnek nem muszáj nehéznek lennie.”
Charlene Rymsha
Charlene Rymsha

Nehéz olyan definíciót találni a kiégésre, ami nem a tünetek felsorolása és nem rettent el. Ami felismeréshez vezet, de nem a betegségtudat generálására fókuszál.

“… a kiégés annak a művészete, hogyan mutassuk magunkat egészségesnek és életvidámnak, miközben legbelül össze vagyunk törve.” Ismerős? 

“A kiégés olyan, mint amikor egy sarokba képzeljük magunkat, ahonnan nincs kiút. Egyre csak nyomjuk a falat, remélve, hogy elmozdul, közben pedig teljesen kimerülünk.” Ha nem vagy biztos benne hogy is vagy ezzel, találsz egy rövid tesztet a könyv elején, ami a segítségedre lehet. Sőt, rengeteg tesztet és feladatot találsz benne: például felfedezheted a stressztigriseidet is. 

Mindfulness a kiégés ellen

Tudatos figyelem, testfókusz, emlefókusz, érzelmi fókusz, szociális és egyéni fókusz, jólléti fókusz – az a hat terület, amelyre a könyv tematikája felépül. Igen, jól látod, mindegyik olyan téma, amivel a mindfulness gyakorlásakor is találkozhattál. A könyv gyakorlatai például felhívják a figyelmedet a “miért”-edre, az értékeidre, a határszabásra, segít elengedni az érzelmeket vagy tudatosan lelassítani. Meditációk, önismereti gyakorlatok, légzés. mantrák, vizualizációk… rengeteg igazán hasznos gyakorlat és tipp tárháza. 

Az “Érzelmek azonosítása + gyökerek” az egyik kedvenc gyakorlatom, egyéni és csoportos folyamatokban is szeretem bevinni, amikor megtanuljuk tudatosabban azonosítani az érzelmeinket és felfedezzük, hogy jellemzően 4-5 érzelem meghatározásával lavírozunk a hétköznapokban, pedig több százra van szavunk. 

Ha magadra ismertél, vagy szeretnéd megelőzni a kiégést, Charlene Rymsha könyve ideális kiindulópont lehet.

FONTOS! Ér segítséget kérni!

További cikkei