fbpx

gyerekes blog

Szerencsére már itthon is csodálatos keretek közül válogathatunk és a széles kínálatból minden gyerkőc megtalálja az egyéniségéhez legjobban illő keretet többek között a tavaly nyílt Kiddoo optikának köszönhetően, ahol nem utolsósorban gyerekszemészeti látásvizsgálatra is lehetőségünk van.
A téli szünetben kísérletet tettem, hogy a gyerekeimet a lehető legtöbb időre képernyőmentesítsem. Nagyon elegem lett belőle, hogy állandóan könyörögni kell, hogy hagyják abba, aztán hiszti, veszekedés, kiakadás és duzzogás körforgása.
Amíg nem válik óvodáskorúvá a gyermeked, addig ez a mondat nem jelent semmit. Ám utána…
Két nagy pofon, Anyuka, majd az helyre teszi a gyereket! – mondják sokan, vagy vetik oda félvállról, mintha ez a mondat mindent megoldana, mintha kimondójáé lenne a bölcsek köve már, ami a gyereknevelést illeti. Én azt mondom, beszélni könnyű, a helyes úton járni annál nehezebb.
Akár hiszünk benne, akár nem, személyiségünket erőteljesen meghatározza a testvérsorrendben elfoglalt helyünk. Persze nem kizárólag ez tehető felelőssé a nehézségeinkért és sikereinkért, de érdemes megvizsgálnunk, hogy a születési rangsor hogyan befolyásolta személyiségünk és életünk alakulását.
Nem azt mondom, hogy ne vegyetek semmilyen játékszert a gyerekeknek, csak próbáljátok meg a minimumon tartani ezek számát, hogy legyen lehetőségük elmerülni egy-egy tevékenységben.
Családonként megoszlanak a vélemények erről a fontos kérdésről. Van, aki már egészen korán elkezdi, mások a liberális felfogás nevében soha nem is vezetik be igazán. Vajon melyiküknél van az igazság?
Advent utolsó hétvégéje, téli kirándulások, szilveszteri mulatságok, koncertek, premieres filmek, koripályák és még sok minden más. Íme 15 jó program a téli szünetben!

“A legkisebb gyerekünk 3 és fél éves, és úgy döntöttünk: vagy most, vagy soha, de bilire szoktatjuk. De csak mi döntöttünk így. Ő ugyanis ellene van. Ugyanúgy, ahogy a nagyobbik testvére volt. Mindketten nagyon hamar beszéltek, nagyon hamar mentek, de a bili, az nem szimpatikus nekik. Pedig mindent megpróbáltunk. Jutalmakat, hagytuk, hogy üljön a tablettel meztelenül a bilin, hogy nézzen minket, ahogy ráülünk a WC-re.. de semmi.

Ez az anyós viszony bonyolult, ez nem újkeletű felfedezés. És mennyivel egyszerűbbé lehetne tenni, ha nem kötne minket az illem, és egyszerűen megmondhatnánk dolgokat. Persze, abból csak a sértődés lenne. Hogy levezessem a feszültséget, összeszedtem azt a tíz dolgot, amit én elsőként mondanék oda, ha lehetne. Neked mi lenne az első?

Ma már sértés, ha más rászól a gyerekre, és bunkó beképzelt ősanya. Talán ezért már védekezésből, konfliktuskerülésből sem vesszük észre másnak a gyerekét. Azt gondolnánk, hogy szülőként, anyaként sokkal érzékenyebbek vagyunk a gyerekekre. Autimatikusan figyelünk a máséra is, mert én is azt szeretném, ha az enyémre figyelnének

Valamelyik nap egy új játszótérre látogattunk el és fusztráltan vettem észre, hogy a gyerekeim mániákus szemmel tartása mögött bizalomhiány húzódik meg. Bizalomhiány, hogy a többi szülő nem fog közbe avatkozni csúfolás, cukrosbácsi, verekedés esetén (de még elesés esetén is ritkán). Sajnos a gyanú mögött tapasztalat húzódik meg és most már egy felhívás is: vigyázzunk egymás gyerekére.

Minimag húsvéti Különszám
Ajándék ötletek, letölthető játékok, érdekességek

Hírlevél feliratkozás + ajándék

Minimag hírlevél

Kövess minket