Azt hiszem, az önbecsülés guruk elhitették velünk, hogy a dicséretünkkel, a szavainkkal egy ezüsttányéron adhatjuk át gyermekeink önbecsülését. És azt gondoltuk... a jó szülő definíciója szinte egyenlő azzal, hogy folyamatosan önbecsülést, azaz dicséretet adunk gyermekünknek. De ez nem így működik."
TrendingCarol Dweck, a Stanford Egyetem pszichológia professzora szerint
Amikor arra törekszünk, hogy bátorítsuk gyermekeinket, a következő mondatok: „olyan okos vagy”, „olyan gyors vagy” és „jó munka” a mi célunk. Ezek az általánosított kifejezések azonban valójában demotiválhatják, nem pedig bátorítják őket. Másrészt, ha NEM bátorítjuk a gyermekünket dicsérettel, az ugyanilyen káros lehet, ezért fontos megtalálni a megfelelő egyensúlyt, hogy gyermekünk úgy érezze, elismerik a teljesítményét, de arra is ösztönözni kell őt, hogy továbbra is nagyobb és jobb dolgokat érjen el.
Céltudatos dicséret
Ahelyett, hogy őt dícsérő kijelentéseket teszünk ( olyan okos vagy… olyan fantasztikus munkát végzel… olyan kedves vagy mindenkivel ), a gyerekek erőfeszítésére, fejlődésére és kitartására összpontosítsunk.
Kerüljük az olyan kifejezéseket, amelyek arra utalnak, hogy valamiben a legjobb vagy.
Konkrét dicséret
Ahelyett, hogy csak azt mondanád, hogy „jó munka”, tudasd a gyermekeddel, hogy szerinte mit csinált jól. Például: „Tetszett, ahogy megosztottad a barátoddal a kedvenc játékodat”. Ez a kifejezés sokkal leíróbb, és lehetővé teszi számára, hogy pontosan felismerje, mi is tetszett neked a viselkedésében.
Például Látom, hogyan keverted a zöldeket és a kékeket, amikor az óceánt festetted” a gyerekek számára sokkal jelentőségteljesebb ez a forma, amikor a művészetüket nézzük, mint valami olyan túlzás, mint például: „Az óceán fantasztikusan néz ki!”
Próbálj valósághű leírást adni. Irreális elvárásokat szül, ha úgy reagálunk, mintha „soha senki nem csinált volna jobbat, mint amit most tettél”.
Hidd el a gyerekek semmi másra nem vágynak jobban, mint arra, hogy elfogadják őket, nem akarnak jobb lenni, mint bárki más.
Őszinte dicséret
Ösztönözd a dicsérettel a gyermeked, ne hasonlítsa össze magát másokkal, hanem inkább saját készségeit fejlessze. Ha a gyerekek túlságosan a másokkal való versenyre koncentrálnak, elszalaszthatják a lehetőségeket, hogy új dolgokat tanuljanak, vagy elkerüljék az új kihívásokat, csak azért, hogy valamiben a legjobbak legyenek. .
Ösztönözd a fejlődést az ésszerűség határain belül, de próbáld meg nem ösztönözni őt csak azért, hogy versenyezzen másokkal.
A közvetlen dicséreten és jutalmakon kívül számos módon meg lehet mutatni a gyermekünknek, hogy büszkék vagyunk az eredményeikre.
Fordítsd rájuk osztatlan figyelmedet, vagy pozitívan ismerd el, amit csinálnak. Ezt megteheted úgy, hogy kérdéseket teszel fel nekik, vagy érdeklődő megjegyzéseket teszel arra vonatkozóan, hogy mit csinálnak.
Az elismeréssel és érdeklődéssel segítesz gyermekednek ,meglátni azt, hogy képes rá.
Azt érd el, hogy gyermeked tudja, hogy támogatod őt; és ez nagyban hozzájárul az önbizalmuk hatékony építéséhez.
BŰNTUDAT MARDOS? NO PARA, ENGEM IS | úgyhogy engedjük el
Az anyaság tökéletes helye a vegyes érzelmek ezreinek. Olyan ez, mint mondjuk mikor egy finom
Soha ne add fel! -Inspiráló lányok példái
Mindenki tehetséges valamiben, a kérdés csak az, hogy mennyire hagyja kibontakozni ezt a tehetséget? A
Legyél te is varázslatos szülő | Mindennapi gyereknevelés
Ki ne szeretne varázslatos szülő lenni? Ugye, hogy senki nem tette fel a kezét, legalábbis