Őszintén szólva eddig alig találkoztam olyan velem egykorúval, aki elítélne bárkit is a szexualitása miatt. (De lehet, hogy ez csak az én szerencsém.)
Én, 17 évesen, úgy látom, hogy a fiatalok többsége támogatóan, elfogadóan áll egymáshoz, ami viszont az idősebb korosztályról nem mindig mondható el.
Megosztjuk egymással
Ezt a fajta támogató hozzáállást szerintem köszönhetjük az internetnek és a közösségi médiának. Hiszen manapság már alig van olyan ember – főleg kamasz – akinek ne lenne legalább twitter, insta, facebook, tiktok és snapchat regisztrációja.
Az online térnek nyilvánvalóan megvannak a maga veszélyei, mégis sokszor sokkal biztonságosabbnak látszik, mint a valóság. Nem véletlen, hogy sokan közülünk itt osztják meg másokkal a személyes dolgaikat, legféltettebb titkaikat is. Van, akinek itt sokkal könnyebb felvállalnia magát, mint a valóságban, szemtől szemben. Mégis mi a következménye, ha megtudja egy idegen a neten, amit másnak félsz elmondani? Semmi.
Következmények
De ha a családodnak vagy a legjobb barátodnak mondod: meleg vagyok, azt nem vonhatod vissza. És akármennyire is szeretnek téged, az nem garantálja, hogy már elsőre is megbarátkoznak a gondolattal. Ki akarná mindezt felvállalni, ha nem muszáj?!
Része az életnek
Manapság az LMBTQ témájú könyvek, sorozatok, filmek is egyre népszerűbbek. De nem azért, mert zajlik a meleglobbi meg a melegpropaganda, ó, de hogy!
Sokkal inkább amiatt, mert végre mindenki találhat olyan karaktert a médiatermékekben, amikhez kapcsolódni tud.
Persze hallottam már olyan kommentet is, hogy ez túlságosan erőltetett és ezzel akarják befolyásolni a fiatalabb generációt. Komolyan! Nem lesz valaki meleg csak azért mert látott két lányt vagy két fiút csókolózni a tévében! És ez épp úgy igaz arra is, hogy nem lesz valaki csak azért hetero, mert látott egy fiút és lányt csókolózni. LOL.
Na jó,de mindenütt ott vannak
“Lassan már az új Netflix műsorok között sincs olyan, amiben ne szerepelne legalább egy LMBTQ arc”- füstölögnek az idősebbek rendszerint boldog-felháborodva.
Tapasztalataim szerint azonban ez a fiatalabb korosztályban semmilyen problémát nem vet fel – ami jó. Hiszen nem ez fogja eldönteni, hogy az adott sorozat vagy film elnyeri-e a néző tetszését vagy sem! (Ahogy azt sem, hogy meleg, nembináris, bi- vagy éppen aszexuális-e a gyerekünk.- A szerk.)
Ez inkább függ a történet vagy karakterek kidolgozottságától, mintsem attól, hogy ki kibe zúgott bele.
Konklúzió
Szóval összességében több olyan fiatal van, aki pozitívan áll ehhez a témához mint felnőtt.
És ezzel nem azt szeretném mondani, hogy az idősebbek között ne lennének elfogadóak, csak azt, hogy a szülőknek bele kellene gondolniuk: lehet, hogy csak viccelődnek a barátaikkal, elmondanak egy-két viccet, ami nem annyira PC… közben pedig egy életre ellökik maguktól a gyereküket – és még csak észre sem veszik.
Miért idegesítőek a felnőttek?! | Kamaszpanasz
Jogos kamaszpanasz egy gimis tollából Hogy mi a legidegesítőbb dolog a felnőttekben? Talán az, hogy folyton felemlegetik egy-egy rossz döntésünket. Elég kellemetlen ahhoz, hogy ne
Mi van rajtad?! | Így éld túl a kamaszkort!
Kint van a derekad a nadrágból! Ebben a ruhában ne menj ki az utcára! Hideg van, vegyél sapkát is! – ismerősek ezek a mondatok? Mit
Így éld túl a kiskamaszkort!
Gyermeked 8-9 éves és nem ismersz rá? Hol vihog, hol sértődötten ajtót csapkod, beszól, nyaggatja a kisebbet? Nem, még nem kamasz (jelentése: idomtalan, mamlasz), hanem
A SZERZŐ
Szalók Zóra vagyok, 17 éves francia-angol szakos gimnazista.
Ha megkérdeznék tőlem, mi az, amit fontosnak tartok magamról elmondani, azt válaszolnám: „Semmi.”
De csak azért mondanám, mert nem akarnám, hogy tudják, hogy a mangák a kedvenceim, hogy nem szívesen barátkozom, de ha valakit közel engedek, akkor igazán a szívembe zárom, vagy hogy szerintem mindenkiben van valami különleges.
A „Semmi” egyszerűbb és könnyebb. Betakar és nem kell magyarázkodni, ami jò, mert utálok.
A Minimag oldalán ezentúl arról mesélek majd, milyenek vagyunk mi, „ezek a mai fiatalok”.