Lehet egyedül, nem lehet? Mennyit lehet egyedül? Mennyi tábor fér bele a családi költségvetésbe? Egyáltalán akar a gyerek nyáron táborozni? Van hadra fogható nagyszülő, szomszéd? Lesz közös nyaralás?
Lehet, hogy ennyi kérdéssel már okoztam egy kisebb szívrohamot. Még mindig nem késő ezeket átbeszélni egymással és az érintett gyerekkel is.
Milyen ötletek segítenek nem csak túlélni a nyarat, hanem akár még élvezetessé is tenni?
Nyári táborok és programok: addig sincs gondunk a gyermekfelügyeletre, igaz, hogy egész komoly költségei lehetnek.
Jó eséllyel kütyümentes napokat is nyerünk így a gyereknek, hacsak nem gamer vagy programozó táborba megy. Döntsünk az alapján, hogy a szórakozás/kikapcsolódás a cél; vagy csak tanuljon valami újat idén nyáron is.
Ottalvós, bejárós? Sportos,kézműves, országjárós?
Bárhogyan is, bízzunk benne, hogy a kiskamasz új ismerősökre tesz szert, kalandokban lesz része, amit majd boldogan mesélhet a gyerekkorára visszagondolva.
Aktív kikapcsolódás: a kerékpározás, gördeszkázás, úszás, túrázás vagy más sportok felfedezése izgalmas lehet.
Próbáljunk olyan lehetőséget keresni, ami felállítja a gyereket az online tér izgalmai mellől és jót tesz a testének-lelkének.
Még ebben az életkori szakaszban is fontos lenne napi 1-2 óra szabadban végzett mozgás.
Digitális világ: először is azt beszéljük meg, hogy milyen szabályok vonatkoznak a nyári szünetben a kütyük használatára és milyen mértékű kontrollt gyakorlunk a gyerekeink online élete felett.
A szülő is tájékozódjon a digitális biztonságról, a közösségi média használatáról, az online szórakoztatásról.
Érdeklődjünk a gyerektől, hogy mivel és kikkel játszik, miért szereti az adott játékot, stb.
Haladó szülőknek: próbáljátok ki az adott játékot és tanuljatok a gyerekeitektől! Higgyétek el, izgalmas lesz!
Kreatív ötletek és kézműves tevékenységek: általában ebben az életkorban rá tudnak kattanni arra, hogy valamit alkossanak.
Pár ötlet a teljesség igénye nélkül, lányoknak és fiúknak egyaránt: gyöngyfűzés, barátság-karkötők csomózása, megint menő a horgolás, barkácsolás, kertészkedés, robotika, színezők, scrapbook készítése, origami, hajfonás (vagy ha rászabadulnak a pinterestre, biztosan lesz még saját ötletük is). Ezekből akár közös időtöltés is kerekedhet!
További kellemes nyári napokat!
A SZERZŐ
Gurin Eszter vagyok coach, mediátor, művészetterapeuta. Nő, anya, feleség és barát. A férjem szerint enyém a legjobb paprikás krumpli, a gyerekeim pedig azt tartják bennem sokra, hogy először kihúzom őket a bajból és csak AZTÁN kérdezem őket, hogyan jött létre egyáltalán. A barátaim empatikusnak tartanak, a kollégáim szívesen dolgoznak velem. Ami igazán megnyugtat engem, az egy jó könyv, egy izgalmas film vagy egy finom kávé. Ami pedig inspirál, az az emberi sokszínűség. A problémák és az utak, melyeket klienseim bejárnak, hogy önmagukra találjanak.
Szakmailag milyen témákban támogatlak benneteket ezen az oldalon?
női szerepek, nőiesség
nagyobb gyerekekkel az élet
konfliktuskezelés
Oldalam: Életterv