Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Anyabázis

A császármetszéssel kapcsolatban a mai napig rengeteg tévhit kering, a műtét megelőzési lehetőségeiről, menetéről és következményeiről, a beavatkozás utáni regeneráció lépéseiről alig hall érdemi információkat egy átlag kismama. Április (az ICAN kezdeményezésére) a császármetszéssel kapcsolatos informálódás hónapja: égető szükség van hiteles információkra szülés előtt, a császármetszést illetően is.

Az idei év színe, anyukák leggyakoribb öltözködési bakijai, az élénk nem lehet lágy is egyszerre és personal shopping – pár szóban elmesélve, mivel okosodtam meg elcsevegve a Styled By Meshy stílustanácsadójával. Egy hónapja kezdtem el követni a munkáit, mivel jó ideje annak, hogy én is odafigyelek a szettem és az elveim közötti kommunikációs összhangra. Bár van mit még csiszolgatni és a ruhatáram nincs egészében felfrissítve – főleg hogy a tavalyi évben kihagytam a telet és a tavaszt itthon – viszont az Emesével történő beszélgetés teljesen felélesztette a kedvemet a viseletem komolyabb megtervezéséhez!

Ma már szinte minden internetfelhasználóval, legalább egyszer életében megtörtént, hogy adatait ellopták, jelszavát feltörték, és/vagy zaklatták, zsarolták adataik megszerzését követően. Azonban a felhasználók is egyre tudatosabbá válnak az idő folyamán, sőt gyermekeinket is korán megtaníthatjuk, hogyan kerüljék ki ezeket a veszélyeket, melyet ebben a cikkben vázolta fel szakértőnk.

Olyan sok dologtól kell megvédenünk a gyerekeinket: leesés, áramütés, betegségek, iskolai kudarcok, egészségtelen ételek és sorolhatnám a végtelenségig. Ebbe a sorba került be az internet, a maga hatalmas lehetőségeivel és veszélyeivel. Nemcsak bekerült a sorba, de rögtön az élére állt, mert szinte minden élethelyzetünkben megkerülhetetlenné vált. Az Adatvédelem Nemzetköz Napja alkalmából körbejárjuk ezt a témát, a gyerekek és szülők szempontjából.

Miért van az elefántnak ormánya? – Hogy ne kezdődjön olyan hirtelen, mondja egy régi, igen csak képszerű vicc. Ha a dackorszak az elefánt, akkor az ormánya az odáig vezető életút, ami igencsak messzire nyúlik. Toporzékoló lábacskák, ökölbe szoruló kezek, visítás, sikítás, és kőkemény akarat próbál kitörni egy angyali arc mögül, alig néhány centire a földtől. Tegnap még engedelmesen simult a karunkba, ma pedig mindent elkövet, hogy kiborítsa a szüleit

A szülést követő első hetek, hónapok talán az életünk egyik legnehezebb időszaka. A kisbabánk folyamatosan eszik, akár óránként többször, napközben és éjszaka is, és aludni szinte semmit nem tudunk. Folyamatosan kimerültek és éhesek vagyunk. Eszünk, hogy ébren tudjunk maradni, és eszünk, mert a szoptatáshoz is rengeteg energiára van szükségünk. Azonban nagyon sokszor nincs lehetőségünk arra, hogy az újszülött mellett nyugodtan meg tudjunk főzni. Sőt, már akár a bevásárlás is gondot okozhat egy pár hetes csecsemő mellett.

A kisbabás jóga, a szülés utáni 7. héttől a 8-10. hónapig látogatható. A nevében ugyan csak a baba szó szerepel, de az újdonsült anyukák számára is éppoly fontos egy-egy ilyen foglalkozás. Az a 6 hét sokak számára okoz nagy megmérettetést. Mindig ugyanaz a koreográfia, mindig ugyanazok a személyek vagy épp pont az a baj, hogy senki nem veszi őt körül és a szülés után egy teljesen új, számára még idegen élethelyzetben kell helytállnia, az anya szerepében.

Hírlevél feliratkozás + ajándék

Minimag hírlevél

Kövess minket

Ne maradj le rólunk

GYERE CSATLAKOZZ A MINIMAG KÖZÖSSÉGHEZ

Ne maradj le a híreinkről, mert az ajándékok csak a hírlevélben lesznek benne:)!

önszeretet