Most találtam ki ezt a címet, remélem nem gagyi nagyon. ;) Van az úgy – gyerekkönyvek esetében többször is -, amikor egy bejegyzésben nem csak egy könyvről írok, hanem összegyűjtök néhányat, mert a gyerekkönyvekről nem feltétlenül lehet annyit írni, mint egy regényről, de azért mindenképpen szeretném megmutatni őket. Ennek a többkönyves bejegyzésnek nem volt állandó címe, mindig csak úgy kitaláltam ezt-azt. Most ezt, de nem tudom végleges lesz-e. Ha van jó ötletetek, írjátok meg!
Első olvasásom Wéber Anikótól Az osztály vesztese volt. Az a történet azért érintett közelről, mert amikor Titusz elolvasta a fülszövegét, azt mondta, hogy ez a könyv akár rólam is szólhatna. Tulajdonképpen megrázó volt, hogy ő is hasonlóképpen érzi magát az iskolában, mint a könyv főhőse.
A Deja vu egy igazi partijáték. Rövid, pörgős, izgalmas, megmozgatja a memóriánkat és némi gyorsaságra is szükségünk lehet.
Két olyan gyerekkönyvet szeretnék ma megmutatni, amelyek nem megszokottak, mindkettő eltér a megszokottól, de éppen ezért különös és érdekes mindkettő.
A Luxor egy több szempontból is nagyon érdekes társasjáték. Már az elején fontos leszögezni, hogy ez egy szórakoztató, a vége felé kifejezetten izgalmas, igazi családi játék. A feladatunk, hogy Luxor piramisában egyre beljebb haladva, minél több kincset és ezáltal pontot gyűjtsünk össze. Ez az egyiptomi téma már az elején erős alaphangulatot kölcsönöz a játéknak.
Vigyázat! Ezzel a címmel egy egész sorozat készül, Nagy-Britanniában már a harmadik kötetnél tart a világ legrosszabb gyerekeinek felsorolása. Természetesen mindannyian tudjuk, hogy rossz gyerekek nem léteznek. A gyerekek nem rosszak, csak élénkek, energikusak, és mi felnőttek nem értjük meg őket. Mindegyik gyerek jó, szép és aranyos.
Akár ezek közül a címek közül is választhatnánk egy sorozatcímet, ha hasonlóan érzékeny és elhallgatott témákat szeretnénk megpendíteni, mint Igaz Dóra Egy fiú a csapatból című könyvében.
Gazdálkodj okosan a világhódító japán módszerrel! Nemrég olvastam, hogy a japán háziasszonyok nagy része titkos megtakarítási számlával rendelkezik. Arról nem szólt a cikk, hogy tulajdonképpen mire használják ezeket a titkos megtakarításokat, de azt gondolom, hogy a család és saját biztonságuk érdekében megnyugtató érzés, hogy ha bármi váratlan dolog történik, ami plusz anyagi terhet róna a családra, akkor ott a titkos tartalék.
Aki követi blogunk instagram oldalát, már láthatta zenés instasztorikban az új társasjátékokat, amelyekről hamarosan írni is fogunk. Elöljáróban annyit, hogy szuper játékok, és a legjobb az, hogy mindenki megtalálhatja köztük a saját kedvencét, nincs ez a mi családunkban sem másként.
Mai bejegyzésünkben két olyan társasjátékot szeretnénk bemutatni, melyek a kisebb korosztálynak szólnak. 4-5 éves korú gyerekekkel már nyugodtan játszható, és az a jó benne, hogy a szülők és a nagyszülők és remekül szórakozhatnak. Ezenkívül pedig egy remek programlehetőség gyerekpartikra, a gyerekekcsapat önállóan is játszhat vele, miután egy felnőtt ismerteti velük a szabályokat.