Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

család

Cikkek, blogposztok a családról, a családi kapcsolatokról, a családról, a családi szerepekről.

Miért fontos a család? Kik tartoznak a családba? Szűk vagy tág családról beszélünk?

 

KARÁCSONYI MINIMAG BANNER
10 kérdést gyűjtöttünk össze, aminek megválaszolásával vissza tudjátok hozni a szikrát a kapcsolatotokba.
Az otthoni munkavégzésnek vannak hullámvölgyei, de a legtöbb ember számára az előnyök felülírják a hátrányokat. Míg a karrier, az otthoni iroda és a gyermekgondozási lehetőségek nagyon eltérőek lehetnek, a távmunkázást választok okai következetesebbek.
Az önkéntes karantén A mostani bejegyzésben azt írtam le, hogyan hat ránk, a mi családunkra, de általában majdnem mindannyiunkra a karantén. Ha van kedved, Te is írd meg az oldal alján hozzászólásban, rád, rátok milyen hatással van a karantén.
Szerencsére már itthon is csodálatos keretek közül válogathatunk és a széles kínálatból minden gyerkőc megtalálja az egyéniségéhez legjobban illő keretet többek között a tavaly nyílt Kiddoo optikának köszönhetően, ahol nem utolsósorban gyerekszemészeti látásvizsgálatra is lehetőségünk van.
Februári csütörtök este van… a férjemnek hetek óta fáj a feje, a három gyerek közül valaki folyamatosan beteg karácsony óta, én készülök a szombati pedagóguskonferenciára. Csörög a telefon, be kellene vigyél a sürgősségire, mondja életem párja, a háziorvos azt mondta, akár még nagy baj is lehet. Az
Az ADHD, más néven hiperaktív figyelemzavar kemény próbatétel gyereknek, szülőnek egyaránt. A szülő sokszor érezheti magát elveszettnek, tehetetlennek és magányosnak.
A Minimag 10 pontos listájában sorra vettük azokat a lehetőségeket, amik segíthetik a jó hangulatú, egészséges családi étkezések kialakítását.
Ahányszor a fiamtól hallom ezt a mondatot, olyan, mintha kést forgatnának a szívemben. Mindig kicsit szomorúan, kicsit szemrehányóan szokta ezt elmotyogni, máskor pedig csak simán a képembe vágja. Esetleg egy másik variációt használ, miszerint: „Most én vagyok mérges!”
Szülőként, pedagógusként gyakran új és csábító, de talán terhes feladatnak érezhetjük azt a trendet, ami azt követeli, hogy mondjunk mesét fejből.
Mármint a nevelésben. Vagyis mit jelent a fejlődő szemléletmód nekem.
A szülő-gyerek kapcsolatokban időnként a kiskorú cipeli a felelősségérzet terhét. A szülői szerepükből kiesett anyák nyomában koravén, traumatizált „jó gyerekek” járnak. De vajon felnőttként lehet-e szakítani ezzel a fordított helyzettel, és saját életet élni?
Szülői mivoltunk elvonatkoztathatatlan az alaptermészetünktől és a gyerektől független jellembeli tulajdonságainktól. Egy szorongásra hajlamos emberből soha nem lesz laza szülő, és aki folyamatosan kritizál mindenkit, valószínűleg a gyermekével sem fog kivételt tenni. Egyikünk sem tökéletes, így kön