Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

könyvajánló

Két évvel ezelőtt harmincöt éves, háromgyerekes anya voltam egy látszólag jól működő házasságban, akárcsak Janka. Úgy éreztem, hogy kell, hogy legyen még valami az életben, ami vár rám, mert kiüresedett körülöttem a világ és nem találom magam. Épp, mint Bori. Én nem léptem félre, mint Viktor, de sokszor gondoltam rá, hogy jó volna egy olyan férfi, mint Rudi. Aki megért, aki nem akar megváltoztatni és a puszta létezésével azt üzeni, „Látlak!”. Szóval Angela Murinai Bossa nova című kötete igencsak megdolgoztatott. Hidd el, minden könnycseppért megérte!
Fedezzétek fel a szülői lét árnyalt valóságát négy tanulságos könyv szemszögéből, a modern szülői lét dilemmáitól az anyaság friss szemléletéig. Akár új szülő vagy, akár tapasztalt a gyermeknevelés művészetében, ezek a könyvek mély megértést és gyakorlati megközelítéseket kínálnak a szülői kihívásokhoz.
A Scolar Kiadónál megjelent A képek története – A barlangtól a monitorig az a könyv, amiben minden meg van a csábításhoz, ha egy kicsit is vonzódsz a művészetekhez.
Fergeteges, észbontó, fordulatokban gazdag, letehetetlen és még sorolhatnám a jelzőket. Igen,  Diana Urban Halálos játszmák című könyve elrabolta a szívemet.
A fenntartható divat kézikönyve és a Stílustérkép szerzője, Csalár Bence neve számomra egybeforrt a modern, 21. századi stílusszakértővel, aki nyitottságával, bölcsességével, felelősség vállalásával és intellektusával új reményt ad a generációjának.
Na és ha mindez nem volna elég, a könyves vonalon mozogva hajlamos vagyok kisebb vagyont otthagyni a boltokban, mert könyvből egyszerűen soha nem lehet túl sok. (Vagy elég.)
Szerintem legalább egyszer mindenki elgondolkodott már a halhatatlanságon. Milyen lehet több száz, vagy akár több ezer évig élni? Hogyan változnak körülötted a tájak, az emberek és a korok? Ross Welford regényében, Alfie életén keresztül most megismerhetünk egy lehetséges verziót.
És ami azt illeti, hogy amikor megtudtam, hogy pontosan melyik könyvről kellene írnom, egy kicsit megijedtem. A kiadó 9-12 éves korosztálynak ajánlja az Október, Október-t, és attól tartottam, hogy 17 éves fejjel már nem fogom annyira élvezni a könyvet, mintha 5 évvel ezelőtt olvastam volna.
Nagyon sok csodálatos könyv létezik, amelyek arra ösztönzik az olvasókat, hogy értékeljék a művészetet, tanuljanak a művészekről, és kreatív módon fedezzék fel a világot. A mi kedvenceink ezek közül azok, amiket kifejezetten gyerekeknek szólnak, őket inspirálják.
Nemrég volt alkalmam elolvasni Kovács Lajos NEMZETKÖZI BIZTONSÁGI SZAKÉRTŐ könyvét, mely az Utazz biztonságosan címet viseli, és, persze nem anynira meglepő, kiderült, hogy egy csomó mindenre nem gondoltam az utazás szervezése kapcsán.
Egy kisgyermekes családban szerintem minimum egy gyerekszakácskönyvnek vagy sütis könyvnek lennie kell. És hogy ez a könyv miért a Lukas & Lea a konyhában – “Desszertek, sütik, torták” legyen? Nos, azért, mert ezzel a könyvvel nemcsak szuper könnyű és isteni finom recepteket is kapunk, hanem egy hatalmas segítséget az önállóságra nevelésben.
3 korosztály – 3 könyv. A Minimag legújabb könyv ajánlójában az óvodáskorúaknak, kissikolásoknak, és a 9-12 éves korosztálynak szeretnénk olvasnivalót ajánlani.

Ne maradj le rólunk

GYERE CSATLAKOZZ A MINIMAG KÖZÖSSÉGHEZ és mi adunk egy ajándékot is neked

Ne maradj le a híreinkről, mert az ajándékok csak a hírlevélben lesznek benne:)!

önszeretet