Ha elfogadják a törvénymódosítást, akkor a teljes telefonhasználat tiltása az iskolákban (a házirendben ezt eddig is tilthatták).
Nézzük meg mikor lehet segítségre szüksége a kamasznak, ha ez a hír erős indulatokat vált ki belőle?
A digitális világ fejlődésével a képernyőhasználat a kamaszok életének szerves részévé vált. A számítógépek, okostelefonok és tabletek mindennapi eszközökké váltak, amelyekkel a fiatalok tanulnak, szórakoznak és kommunikálnak. Ugyanakkor a túlzott képernyőhasználat komoly zavarokhoz vezethet, amelyek negatívan befolyásolhatják a kamaszok mentális és fizikai egészségét.
Ez is érdekelhet:
A kamaszkor tele van kihívásokkal, mind a tinédzser, mind a szülő számára. Az egyik legnagyobb kihívás az értékrendek ütközése. Elolvasom..
Mi az a képernyőhasználati zavar?
A képernyőhasználati zavar akkor alakul ki, amikor a kamaszok túlzott mértékben és kontrollálatlanul használják a digitális eszközöket. Ez a probléma nemcsak az idő mennyiségét érinti, amelyet a képernyők előtt töltenek, hanem a képernyők használatának módját i
Melyek a legfontosabb tünetek és figyelmeztető jelek?
- szociális visszahúzódás: a kamaszok kerülik a családi, közösségi programokat, inkább a virtuális világba menekülnek
- alvászavarok: nehezen alszanak el, gyakran felébrednek éjszaka, vagy későn fekszenek le
- iskolai problémák: romlik a tanulmányi teljesítményük, elmaradnak a házi feladataikkal, vagy elveszítik az érdeklődésüket az iskola iránt (természetesen ez nem augusztusban jelentkező tünet)
- fizikai tünetek: gyakori fejfájás, szemfáradtság, nyak- és hátfájdalom
- hangulati változások: ingerlékenyek, szorongók vagy depressziósak lehetnek
Hogyan segíthetünk?
- szabályok és keretek: napi képernyőidő-korlátok meghatározása és betartatása és egyéb, nem digitális programok betervezése, szervezése
- Közös időtöltés: Biztassák a kamaszokat közös családi programokra, sporttevékenységekre vagy más szabadidős tevékenységekre, amelyek csökkentik a képernyő előtt töltött időt.
- példamutatás: kezdhettem volna ezzel is, hiszen ha a gyerekek látják, hogy a szüleik is betartják a szabályokat, nagyobb valószínűséggel követik azokat.
- kommunikáció és támogatás: beszélgessenek nyíltan a digitális eszközök használatának előnyeiről és hátrányairól. Támogassák a kamaszokat abban, hogy tudatosan használják az eszközeiket.
- szakmai segítség: ha a probléma súlyos, ne habozzanak szakembertől segítséget kérni.
A SZERZŐ
Gurin Eszter vagyok coach, mediátor, művészetterapeuta. Nő, anya, feleség és barát. A férjem szerint enyém a legjobb paprikás krumpli, a gyerekeim pedig azt tartják bennem sokra, hogy először kihúzom őket a bajból és csak AZTÁN kérdezem őket, hogyan jött létre egyáltalán. A barátaim empatikusnak tartanak, a kollégáim szívesen dolgoznak velem. Ami igazán megnyugtat engem, az egy jó könyv, egy izgalmas film vagy egy finom kávé. Ami pedig inspirál, az az emberi sokszínűség. A problémák és az utak, melyeket klienseim bejárnak, hogy önmagukra találjanak.
Szakmailag milyen témákban támogatlak benneteket ezen az oldalon?
női szerepek, nőiesség
nagyobb gyerekekkel az élet
konfliktuskezelés
Oldalam: Életterv
Cikkeim a Minimagon: