Még mindig kissé faramuci, talán elsőre ijesztő is a hámlasztás szó, sokan idegenkednek is tőle, de lássuk, mit is takar pontosan.
Az arcápolási rutin meghatározó lépése a fényvédelem mellett a hámlasztás, melynek feladata alapvetően az, hogy a bőr természetes megújulási folyamatát támogassa. A klasszikus bőrradírok helyett ma már a kémiai hámlasztók vették át a stafétabotot, az arcradírok apró szemcséikkel segítik a megújulást (sajnos mikro sérüléseket okozhatnak), míg a kémiai hámlasztók a sejtek leválását támogatják.
A hámlasztóknak 3 típusa van:
- AHA hámlasztók: fakó, egyenetlen, foltos (akár pigmentfoltok, akár pattanás utáni hegek) és öregedő bőr esetén
- BHA hámlasztók: pattanások, mitesszerek, tág pórusok, nagyon érzékeny és rosaceás bőr esetén
- PHA hámlasztók: pirosság, vízhiány, érzékeny, nagyon érzékeny bőr esetén
Szabad nyáron is hámlasztani?
Sokan kérdeztek engem a nyár közeledtével arról, vajon szabad-e nyáron is hámlasztani. Illetve az is foglalkoztat Benneteket, vajon folytathatjátok-e a kedvenc BHA, PHA vagy éppen AHA terméketek használatát, és hogy az otthoni kémiai hámlasztóktól tényleg érzékenyebb lesz-e a fényre a bőrötök. Továbbá mit tegyetek, ha vízpartra mentek nyaralni, vagy éppen napozni szeretnétek. Vajon ugyanúgy lehet hámlasztani, mint évközben, vagy sem? Mennyire kell külön odafigyelni a fényvédelemre? Hozom a válaszokat!
Tévhit: minden hámlasztó érzékennyé teszi a bőrt
Ha a hámlasztód AHA típusú, különösen ha glikolsav van benne, figyelj oda még a szokásosnál is kiemeltebben a napi szintű fényvédelemre. Ha viszont BHA és/vagy PHA hámlasztót használsz, akkor pontosan annyira fontos a fényvédelem, mint hámlasztótól függetlenül. Vagyis nagyon!:)
Ami az AHA-t (a glikolsavat) illeti: a glikolsav valóban növeli a bőröd fényérzékenységét.
A jó hír viszont, hogy 10-12%-os mennyiségben még ez sem növeli jelentősen, csak egy picit.
Meglepő módon viszont ennek a fő oka sem az, hogy eltávolítja a bőr felszínéről az elhalt hámsejteket, és ezzel „csupaszon” hagyja a megújult, egészséges bőrt.
A magyarázat inkább abban lehet, hogy az AHA az elhalt hámsejtek eltávolításával egyenletesebbé teszi a bőrt. Egyenletesebb bőrön pedig könnyebben eloszlanak és beszívódnak a káros UV-sugarak.
Ha viszont elejét veszed a káros napsugarak behatolásának azzal, hogy fényvédőzöl az AHA mellett, egy átlagos nyári irodai, otthoni hétköznapon ezúttal sincs semmi gond, használhatod az AHA-t továbbra is nyugodtan!
Ha viszont nyaralásra készülsz, hagyd el az AHA-t a rutinodból egy héttel azelőtt, hogy tűző napra tennéd a lábad. Egy hét kell ugyanis ahhoz, hogy a bőr természetes fényérzékenységi állapota helyreálljon.
Milyen hámlasztót válasszak, ha miteszerekre hajlamos a bőröm?
BHA típusú hámlasztók közül van egy kedvencünk, egy igazi sztár a COSRX BHA BLACKHEAD POWER LIQUID HÁMLASZTÓ MITESZEREKRE , személy szerint egy game changer volt a rutinomban (zsíros bőr).
Természetes szalicilsav tartalmú folyadék, ami segíti a miteszerek tisztulását és egységesíti a bőrfelszínt. Tág pórusú, pattanásra hajlamos bőrre kiváló választás. Gyengéden és alaposan szabadítja meg a bőrt az elhalt hámsejtektől, egészségesebb bőrképet eredményezve.
4% természetes BHA-val, betain-szaliciláttal eltávolítja az elhalt hámsejteket a bőr felszínéről, és az AHA-savakkal ellentétben, ő képes behatolni a pórusokba is, hogy megtisztítsa azokat a mitesszerektől, törmelékektől és az elhalt hámsejtektől. Hetente 2-3x este használd, fényvédő használata mellett ajánlott (mint minden hámlasztó).
Hello Skin PRO Tipp:
A leggyakrabban feltett kérdések egyike: használhatod-e a hámlasztódat retinollal együtt?
Mind a hámlasztók, mind a retinol gyorsítják a bőr természetes megújulási folyamatát. Használhatod őket együtt, a lényeg, hogy próbáld letesztelni, milyen erősség és gyakoriság válik be Neked a leginkább: egy kíméletesebb hámlasztó és egy erősebb retinol, vagy egy ütősebb hámlasztó és egy gyengébb formulájú retinol jó megoldás lehet. Akár felváltva is használhatod őket (egyik este ezt, másik este azt), vagy a hámlasztót reggel, a retinolt este. Hámlasztót max. heti 2 alkalommal javaslunk rutinba építeni!
Kérdésed lenne a felsoroltak kapcsán? Írj a Hello Skinnek: info@helloskin.hu
A SZERZŐ
Hobo, tote, shopper? | A nagy táskaválasztó | MomChic
Hátizsáktól a hátizsákig – táska korszakok Sokszor a leghétköznapibb tárgyaink árulnak el rólunk a legtöbbet.
5 beauty termék az állandó rohanásban lévő Mamiknak | MomChic
Gyakorló, sokszor éjjel vállalkozós-instázós-cikkírós Anyaként és Beauty Coachként összeszedtem Nektek 5 beauty terméket, amik a
Aduász: a színhelyes rúzs | Anyaként is stílusosan | MomChic
Mi az az egy dolog, ami képes arra, hogy a legnehezebb napunkon is üdévé varázsoljon