A nevem Rácz Anikó, okleveles vegyész és egy folyton ötletelgető családanya vagyok, aki időzsonglőrként próbálja összeegyeztetni a munkát, a két csodálatos gyerekem: Panna és Máté nevelését, a közös kézműveskedéseket, kertünk gondozását, a lakásdekorálást, ötleteim megvalósítását úgy, hogy közben ne ússzon a lakás és a család minden tagja jóllakjon.
Szeretem a lakberendezést, az IKEÁ-t, a jó könyveket, a magazinokat, a kirándulásokat, finom ételeket, a sütiket, és még egyszer a sütiket, a vidámságot, az alkotást, praktikus dolgokat, a napfény illatát, mindent, amitől szebb lesz a nap. Ezeket próbáltam ebbe a blogba besűríteni.
A blog 4 téma köré csoportosul: CSALÁD, OTTHON, FENNTARTHATÓ ÉLETMÓD, DIY. Úgy jellemezhetném, mint egy virtuális, családbarát „kávéházat” ötletekre szomjazóknak.
Olyan dolgokról írok, ami engem érdekel, amit én is szívesen olvasnék.
Olyan, mint a Play Doh. A gyerekek imádnak gyurmázni, boldogan lapítják, formázzák a masszát, amiből nincs az a mennyiség, ami el ne fogyna. Ez a gyurma, amellett, hogy gyönyörű pasztellszínű, még illatos is, ráadásul a konyhában is megtalálható összetevőkből 5 perc alatt elkészül egy borongós, tavaszi napon. 4 éve készítjük már ezt a gyurmát, örök kedvencünk, készült már ajándékba is.
Az ország legnagyobb botanikuskertje igazi bakancsklistás hely. Még a tavaszi szünet előtt kértem tőletek javaslatokat, melyik botanikus kertet nézzük meg a gyerekekkel. Nagyon sokan írtátok a Vácrátóti Botanikus Kertet, és bár nem a tavaszi szünetben, de egy felhős-napsütéses napon mégis sikerült eljutnunk oda.
A hosszú hétvégi jó idő meghozta a kedvünket egy kis kiránduláshoz: és nagyon jól döntöttünk, amikor a Tisza-tavat választottuk úticélul. Kellemeset sétáltunk az ártéri erdőben, ugyanakkor egy kis izgalmas kalandtúrában is lehetett részünk, csónakázással, révcsónakos átkeléssel.
Ahogy gyarapszik a család, egyre több szülinapot és névnapot kell az eszünkben tartani. No, persze a kütyük mindenféle alkalmazása jelzi ezeket, ha beállítjuk, de én szeretem a hagyományos dolgokat és a naptáramba írom be a különböző eseményeket.
Hogyan lesz gumilabda a tojásból? Hogyan készíthetsz csillogó kristályokat a tojáshéjba? Hogyan tudod eldönteni, hogy egy tojás főtt, avagy nyers?
Húsvétkor is környezettudatosan. Gyerekkoromban a tojást mindig vöröshagymahéjjal festettük, festés előtt a kertben kerestünk szép leveleket, amiket a tojásra tapasztottunk, erre harisnyát húztunk, majd a hagymahéjjal együtt megfőztük.