Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hintafa

Játékosan gyakorolni a nyelvtant és a környezetismeretet? Ez mintha szembemenne a gravitációval, nem? Eddig azt hittem, hogy a kvíz kérdezős-felelgetős formája az ösvény, ami a legkevésbé szórakoztató. Azonban a Bagolytanodában -legnagyobb megelégedésemre- történik valami nagyon érdekes.

Közeleg a nyári szünet, érdemes már most felkészülni olvasmányokkal a vakációra. Ebben a bejegyzésben a kezdő és az olvasást még gyakorló elsős, másodikos gyerekeknek találtok két könyvet. Enid Blyton Öt kölyköt indít, két kalandra.

Ezúttal nem kutattam egy konkrét témájú játék után, csak jó lett volna valami újat kipróbálni. Bevallom, elég kevés Djeco társas működik nálunk jól, de a Twisty koncepciója -és persze a látvány- megtetszett.

A könyv élvezetesen mutatja be a valóságos és a képzelet szülte hercegnők életének legfontosabb mementóit. Olyan elmaradhatatlan tudnivalókra gondoljatok, mint például a kedvenc csemegék, ruházat, fejfedők, ellenségek és háziállatok. Legyen szó vegán királyi főről, vagy a mérgezetlen bioalmákról, netán a pávapástétom rajongóiról, itt mindent megtaláltok.

Pár napja még a merész gondolatok fiókjába zártam volna (kétszer ráfordítva a kulcsot) az ötletet, hogy a gyerekeimnek Sylvia Plath-ot olvassak. Nyilván fogalmam sem volt, hogy gyerekkönyveket (hármat) is írt. Ráadásul nem is akármilyet. Persze Plath-hoz elsősorban a sötétebb tónusú írások kapcsolódtak a fejemben, ami megmagyarázza meglepetésemet, amikor felfedeztem a Mindegy-öltönyt. A vidám napsárga borító egyértelműen a jókedvet helyezi előtérbe, úgyhogy bírhatatlan kíváncsisággal fogtunk hozzá az olvasáshoz.

A városépítő, tervező témájú játékokat régóta szeretjük itthon. Okkal bizakodtam tehát, amikor elkezdtük kitanulni a lakóparképítést. Most pedig téged is Köszöntünk… álmaid városában!

A szomjas troll után piszkált a gondolat, hogy milyen jó lenne egy hasonló rímes felvonulás a magyar néphit szereplőiről. Az igényre hamarosan megszületett egy diafilm, amit pár hete követett Varró Dániel legújabb kötete: Csütörtök, a kisördög.

Micsoda szerencse, hogy a héten sem maradunk a macskák nélkül! Ezúttal egy igazi klasszikus T. S. Eliot Macskák -Oposszum Apó hasznos és mulattató Macskáriuma világította be az esőfelhők miatt elszürkült hangulatunkat.

Ennyire megosztó játék, mint a mai bejegyzés főszereplője nemcsak a blogon nem szerepelt, de még a birtokunkban sem volt. Vajon ti réreznétek a The Mind-ra?

Ma az óvodások társasai között feltűnt újdonság, az ígéretes nevű Simple Rules egyik játéka, a Pónilegelő mutatkozik be. Gyakori probléma, hogy mikor és mivel kezdjünk játszani a kicsikkel. Természetes elvárás, hogy a felnőtt számára se legyen kínosan unalmas és persze ha a nagyobb testvér is beszállna a játékba, akkor a pöttömnek is legyen esélye a győzelemre. Ilyenkor jó döntés a kooperatív játékokhoz fordulni.

Sokan ismerjük gyerekkorunkból Doktor Hű De Fáy kalandos utazásait. Hosszú idő után újra itt van, és ezzel véget ért az antikváriumok feltúrása, hogy egy elfogadható állapotú kötetre bukkanjunk.

Elbocsátások és a Kiadó sűrű bocsánatkérései közepette kavarta fel a port Sam Copeland Kicsi Charlie Csirke lesz című könyve!

Hírlevél feliratkozás + ajándék

Minimag hírlevél

Kövess minket

Ne maradj le rólunk

GYERE CSATLAKOZZ A MINIMAG KÖZÖSSÉGHEZ

Ne maradj le a híreinkről, mert az ajándékok csak a hírlevélben lesznek benne:)!

önszeretet