Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Gyereklélek

Izgalmas cikkeket gyűjtünk össze a gyereklélek rejtelmeiről.

Az iskolakezdés mindig kihívás, különösen a kamaszok számára, akik nehezen térnek vissza a strukturált mindennapokhoz. Gurin Eszter cikkében hasznos, gyakorlati tippeket oszt meg pedagógusokkal, hogy hogyan támogathatják diákjaikat a stresszmentes, zökkenőmentes visszailleszkedésben, mindezt empátiával és rugalmassággal.
Az iskolakezdés mindig kihívásokkal teli időszak a gyerekek és szülők számára egyaránt. Cikkünkben pszichológus szakértők osztják meg tanácsaikat, hogyan segíthetünk a gyerekeknek kezelni az érzelmeiket és könnyebben visszailleszkedni az iskolai életbe.
B. Szirtes Dóra, Montessori pedagógus, Ösztönanyu és kétgyermekes édesanya bemutatja, hogyan alkalmazhatod a Montessori alapelveket a mindennapokban, hogy nyugodtabb, szeretetteljesebb otthont teremts gyermeked számára.
Hogyan magyarázzuk el gyermekeinknek, hogy miért vagyunk mindannyian különbözőek? Ebben a humoros és empatikus cikkben mindennapi helyzeteken keresztül segítünk szülőknek, hogyan kezeljék gyermekeik kérdéseit, amikor más gyerekek viselkedésével találkoznak. Praktikus tippek és iránymutatások a szülőknek.
Az iskolakezdés minden család számára nagy változás, de ne aggódj, mi segítünk felkészülni! Olvasd el tippjeinket, hogyan támogathatod gyermekedet ebben az új életszakaszban. Tudj meg mindent a megfelelő kommunikációról, alvási szokásokról és arról, hogyan teheted zökkenőmentessé az első napokat!
A kamaszok, tinédzserek alacsony önértékelése, az önbizalomhiány sajnos nem ritka, és problémákat okozhat a társaikkal, a döntéshozatalban, valamint szorongással és depresszióval jár. Első körben nézzük meg, hogyan ismerhetjük fel, hogy kamaszunknak önbizalomhiánya van.
Az elmúlt hetekben több olyan esetbe is belefutottam, amikor aranyos kicsi lányok vagy fiúk érkeztek meg a rendelőmbe termetes szakértői papírokkal, amelyekben szerepelt: a gyerek mutista.
Minden gyerek és tinédzser időnként stresszesnek érzi magát. A stressz normális válasz a változásokra és kihívásokra. És az élet tele van ilyen kihívásokkal– már gyermekkorban is.
Gyakorlatilag minden szülő, aki valaha hagyta már másnál, gondozónál kisgyermekét, tapasztalta a gyűrött, síros arcot, a tépőzára, matrica karokat a térde körül, a sírást, amelyek lényegében kettéhasítják a szülői szívet. Egyszóval a bölcsi beszoktatással szinte kézenfogva együttjáró szeparációs szorongást.ölcsi
Elsőre úgy gondolhatjuk, hogy ennek a területnek a fejlesztése nem annyira számottevő, hiszen az érzéseinket jól tudjuk azonosítani. Azonban biztos, hogy jól értjük magunkat? Egy helyzetben a testünk jelzéseire oda tudunk figyelni? Vajon tudjuk azt pontosan, hogy milyen érzés lesz rajtunk úrrá?
Amikor már második gyermeküket várják, akkor már fókuszba kerül, hogy a testvért miként készítsék fel. Ez egy nagyon fontos pont, hiszen, ahogy nekünk az első – egyébként a második, majd a további gyermek érkezése is – ismeretlen terep, úgy a gyermekünknek is az a testvér érkezése.
Talán mindannyian találkoztunk már iskolás éveinek alatt kirekesztéssel, csúfolással, piszkálódással. Az apró csínytevést, összeveszést és konfliktust az különbözteti meg a bullyingtól, hogy ez utóbbi egy rendszeres, direkt és hosszú ideig tartó folyamat. Szülőként nagyon szeretnénk, ha a gyerekünk soha nem találkozna ezzel, azonban sajnos egyre több közösségben megjelenik, egyre durvább formában és az online tér sem kímél.

Ne maradj le rólunk

GYERE CSATLAKOZZ A MINIMAG KÖZÖSSÉGHEZ és mi adunk egy ajándékot is neked

Ne maradj le a híreinkről, mert az ajándékok csak a hírlevélben lesznek benne:)!

önszeretet