Ismerd meg Lichtenberg Hajnal kalandjait a Scolar Kiadó, Viola Szandra „A Világfa kilenc ága” című könyvéből, melyben a modern kamaszok világa és az ősi mitológia varázslatosan összeolvad. Vajon sikerül Hajnalnak és barátainak helyreállítani a természet rendjét és megmenteni a Világfát? Zóra megmondja:)
Hogy milyen volt a covid? Sz.r. Szóval kíváncsi lettem, vajon Lichtenberg Hajnal milyen kalandokba keveredett azokban a hónapokban, mikor én javában benne voltam az online oktatásban.
A Világfa kilenc ága sztori
A történet főhősnőnk költözésével indul. A lány ugyanis a járvány miatt apjával együtt a család piliscsudai nyaralójába kényszerül menni. Az elején nagyon unatkozik szegény a semmi közepén, de aztán talál egy fehér cicát, Cicellét, akin keresztül megismerkedik Lucával, egy közelben lakó öregasszonnyal. Ő talán még a helyi boszorkány is lehetne. (Csak épp seprűje nincs.)
A cicus megtartásáért cserébe el is szegődik szolgálni az öregasszonyt, mialatt az idős hölgy bevezeti mindenféle boszorkányságba, és badarságnak tűnő természetfeletti mesével tömi a fejét. Ráadásul Luca szent meggyőződése, hogy Piliscsuda a világ közepe, hiszen itt található a Világfa, ami a világ kilenc rétegét tartja ágain.
Ezek után mindennek elmondható az élete, csak unalmasnak nem!
Feladata ugyanis a Világfát, ami nélkül felborulna a világok egyensúlya, megmenteni a pusztulástól. (Ez pedig nyilvánvalóan súlyos és visszavonhatatlan következményekkel járna, ugyebár.)
Népmesés fantasy
Az egész történet olyan mint egy jó fantasy és egy népmese összekutyulva. Bár a 21. században játszódik egy nemrég véget ért világjárvány közepén, valahogy mégis a gyerekkoromban hallgatott népmesékre emlékeztetett.
Ennek Luca az egyik oka. Tényleg úgy viselkedik mint egy falusi boszorkány a misztikus praktikával! (De a beszélő állatok keze -mancsa- is benne lehet a dologban.)
A kötet nyelvezete néhol régies, vagy meseszerű volt, ez pedig kifejezetten tetszett és ráerősített a nosztalgiára olvasás közben. A falu nevét, Piliscsudát, pedig kifejezetten viccesnek találtam, hiszen a szüleim is megemlítenek kitalált faluneveket, mint például Mucsajröcsöge, ha nagyon messzire utazunk és úgy érezzük lassan szabályosan lemegyünk a térképről.
Szubjektív
Akit igazán megszerettem a regényben, az Cicelle volt, a fehér cicus. Igazi előkelő hölgyként viselkedik, szerintem Hajnal arisztokrata származásához is illik.
(A kötet gerincén lévő egyesből, pedig merem feltételezni, hogy a folytatása is érkezni fog valamikor, így arra is lehet várni, ha valaki kedvet kapott az olvasásához. Ide nekem a következőt is!)
Ne maradj le a Minimag friss híreiről, se az ajándékokról, amit küldünk!
Mi sem szeretjük a SPAMeket, ezért nem is fogunk neked ilyet küldeni.
Ellenben 2 hetente értesítünk a legérdekesebb gyerek- és szülőfókuszú irásokról, különleges ajánlókat mutatunk a legmenőbb gyerekboltok kínálatából.
SŐT!!! olyan akciókról értesítünk, amelyek csak a MINIMAG olvasóknak járnak.
IZGALMASAN HANGZIK?
GYERE CSATLAKOZZ A MINIMAG KÖZÖSSÉGHEZ
MINDEN FELIRATKOZÓ KAP TŐLÜNK EGY AJÁNDÉKOT :))
A SZERZŐ
Szalók Zóra vagyok, 17 éves francia-angol szakos gimnazista.
Ha megkérdeznék tőlem, mi az, amit fontosnak tartok magamról elmondani, azt válaszolnám: „Semmi.”
De csak azért mondanám, mert nem akarnám, hogy tudják, hogy a mangák a kedvenceim, hogy nem szívesen barátkozom, de ha valakit közel engedek, akkor igazán a szívembe zárom, vagy hogy szerintem mindenkiben van valami különleges.
A „Semmi” egyszerűbb és könnyebb. Betakar és nem kell magyarázkodni, ami jò, mert utálok.
A Minimag oldalán ezentúl arról mesélek majd, milyenek vagyunk mi, „ezek a mai fiatalok”.
Zóra további cikkeiből
Szeptember, sulikezdés, bloah?! | Zóra megmondja
A szeptember eleje minden diáknak ugyanazt jelenti: BACK TO SCHOOL! A két és fél hónapos nyári szünet után vissza kell térnünk az iskolapadba. Ez valakinek
Zóra olvas | Halhatatlanság: ajándék vagy átok? | Gyerekkönyv ajánló
Szerintem legalább egyszer mindenki elgondolkodott már a halhatatlanságon. Milyen lehet több száz, vagy akár több ezer évig élni? Hogyan változnak körülötted a tájak, az emberek
Zóra olvas | A gondolatolvasó | Gyerekkönyv ajánló
Bevallom, nem ez az első kötet, amit Wéber Anikó írónőtől olvasok, így bíztam benne, hogy A gondolatolvasó is legalább annyira fog tetszeni, mint Az osztály