Igen a hidratálás, a hidratáló kiválasztás, és az egészséges bőr titka: témák, amikről rengetegszer hallunk, de nem véletlenül.
A bőrápolás, a bőr hidratálása nem csak abban az esetben elengedhetetlen, ha valamilyen problémát tapasztalunk.
Sokszor hangzik el a tanácsadásaimon, hogy
„Nekem zsíros a bőröm, nem használok hidratálót, mert még zsírosabb lesz”.
Ez bizony téves feltevés, vízhiányos ugyanis bármelyik típusba tartozó, akár a zsíros, pattanásra hajlamos bőr is lehet. Ha ugyanis ezt mellőzzük, akkor a bőr szárazabb, ráncosabb lesz, ráadásul viszketni fog, és könnyen ki is pirosodik, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy a hidratált bőr jobban véd a különféle kórokozókkal szemben is.
Konkrét tippekre van szükséged?
Az otthoni bőrápolásban nem kell feltétlenül soklépéses rutint követni, ha nem akarsz. De ha semmi mást nem is teszel, ezeket a lépéseket kövesd (ALAPRUTIN):
- Tisztítás (reggel és este)
- Hidratálás (reggel és este)
- Fényvédelem (reggel)
Itt igazából a “hidratálás” lépés az, ami során olyan hatóanyagokat viszel a bőrödbe, mint az anti-oxidánsok, bőrazonos összetevők, és olyan egyéb összetevők, amelyek segítenek a sejtjeidnek egymással kommunikálni – már ebből is látjuk, hogy a hidratálás sokkal többről szól, mint a neve mutatja.
Ebben a lépésben adod meg a bőrödnek az eszközöket arra, hogy megtartsa az önmegújító, öngyógyító képességét, tudjon folyamatosan kollagént termelni, és javítsa a különböző külső ingerekre leadott immunválaszait.
Melyik hidratálót ajánlom?
A HelloSkin a bőrápolás fellegvára, mutatom, melyik krémet választottuk kiskedvencnek tőlük:
A Benton snail bee high content krém egy gazdag hidratáló krém, amely nem csak nyugtat, de tápláló összetevőinek köszönhetően feltölti a fáradt, fakó bőrt. A benne található jótékony összetevőknek köszönhetően csökkenti a pirosságot és hosszantartó hidratálást biztosít a bőrnek. Minden bőrtípus számára ajánljuk használatát, de különösen az érzékeny, problémás, kombinált és érett bőrökre van jótékony hatással.
HelloSkin Pro tipp:
Bármelyik krém mellett döntesz is, este mindenképp érdemes a rutinod egy hidratálóval lezárni. Este a bőrünkből víz párolog el, ezt a vízvesztést egy krémmel csökkenthetjük. Télen érdemes a testesebb krémekhez nyúlni, mert ilyenkor a bőrünk is szárazabb.
Milyen krémet válasszak?
Hidratálókrémből nagyon-nagyon sokféle létezik és nyilván nem véletlenül: igazi alapdarabnak számít a bőrápolásban. A sokféleségben viszont könnyű elveszni. Géles vagy krémes? Gazdag vagy áttetszőbb textúra?
A száraz bőrre szánt termékek testesebbek, sűrűbb, krémesebb állagúak, míg a zsírosabb bőr esetében ezek a készítmények jóval könnyedebb állagúak, gyakori a fluid textúra, a géles jelleg.
A zsíros bőrnek is szüksége van a tökéletes hidratáló krémre
Minden bőrtípusnak szüksége van az ápolásra és hidratálásra. Bár elsősorban a száraz bőr kapcsán gondolunk a hidratálásra, a zsíros bőr legalább ugyanannyi törődést igényel.
A legjobb hidratáló krém száraz bőrre az lesz, ami összetevői között tartalmaz a vízmegkötő faktorokon kívül például zsírsavakat, keramidokat vagy növényi olajokat.
Milyen bőrtípussal milyen állagú esti hidratálót keress?
- Száraz bőr: fontos, hogy a választott hidratálód gazdagabb, krémesebb állagú legyen. Ha használsz arcolajat vagy csak kicsit száraz a bőröd, akkor persze ettől el lehet térni és akár a lotion formulák is jók lehetnek
- Normál bőr: bátran válogathatsz, akár évszaknak megfelelően is váltogathatod: télen picit krémesebb, nyáron picit könnyedebb állagokat is használhatsz
- Kombinált bőr: inkább a könnyedebb állagú hidratálókat érdemes keresgélned, például lotion vagy géles krémek
- Zsíros bőr: az extrakönnyű állagokat keresd, lotion vagy gél legyen
Most pedig essen szó az összetevőkről
Amiket NE tartalmazzon a hidratáló krémed:
- Alkohol: hosszú távon szárítja a bőröd, rosszabb esetben károsítja a védőréteget és irritációt okoz. Egy hidratálókrémben végképp nincs keresnivalója, főleg nem az INCI lista első 7 elemének egyikén. Különösen gyakori a könnyed, gyorsan felszívódó gél-krémekben.
- Illatanyag: akár természetes, akár szintetikus eredetű, illatanyagnak nincs helye a bőrápolásban. Az illatanyagok a leggyakoribb allergének a kozmetikumokban, bőrápolás szempontjából minimum feleslegesek, rosszabb esetben irritációt okoznak és gyengítik a bőröd védőrétegét.
- Illóolajak (például citrusolajak, levendula, mentol, jázmin, eukaliptusz): általában növényi eredetű olajak, amik finom illatúak és némi jótékony antioxidáns hatásuk is lehet, de ez sajnos nem ellensúlyozza azt a kárt, amit okozhatnak. A legtöbb illóolaj gyakorlatilag illatanyagnak számít, érzékeny bőrrel különösen érdemes vigyázni velük.
Nappali, éjszakai krémek - különbség
A nappali krémek tartalmazhatnak fényvédőt, az éjszakai krémként pozicionált bőrápolók általában testesebbek, mint nappali párjuk, illetve gyakori, hogy tartalmaz olyan plusz összetevőket, melyeket jobb az esti rutin során használni, ilyen lehet a retinol.
Kérdésed lenne a felsoroltak kapcsán? Írj a Hello Skinnek: info@helloskin.hu
A SZERZŐ
Tudj meg mindent a retinolról! | Anyaként is stílusosan! | MomChic
Tudatos bőrápolók táborában a RETINOL egy olyan szó, ami egyet jelent a Szent Grállal.:). Ha
Arctisztítás…duplán?? | Anyaként is stílusosan! | MomChic
Dupla tisztítás? Tudom, most sokan felszisszennek….gyerekek mellett jó, ha jut idő egyáltalán a bőrápolásra rágondolni.
Hámlasztás nyáron is? | Anyaként is stílusosan! | MomChic
Még mindig kissé faramuci, talán elsőre ijesztő is a hámlasztás szó, sokan idegenkednek is tőle,