20+ hobbista sörfőző mester a mezőnyben
IPA, APA, ALE és további betűszavak: a különféle ízvilágú és fajsúlyú, izgalmas lehetőségeket kínáló maláták és ízesítések, a sörfőzés megannyi műhelytitka és iparági mesterfogások mutatják meg magukat a húsznál több hobby sörfőző mester egyedi tételeiben.
Az I. Pannonhalmi Hobby Sörfőző verseny hivatalos programja szerint a lelkes amatőrök fejenként és kategóriánként 5-5 üveg saját készítésű sörrel neveznek. Az így összegyűlt több száz kóstoló adagot hivatalos BJCP-bírák értékelik. A győztest a hivatalos verseny- és kultúrprogram során 16:30-kor nevezik meg.
A Sörmustra igazi gasztrokulturális élménynek ígérkezik
A Sörmustra: I. Pannonhalmi Hobby Sörfőzőverseny kísérő programjainak nem titkolt célja a felelős és értő sörfogyasztói attitűd kialakítása. A szervezők szerint ennek egyetlen lehetséges módja a párbeszéd és az edukáció, melynek jegyében az érdeklődők számos előadáson és kerekasztal-beszélgetésen vehetnek részt.
Nem véletlen, hogy a Sörmustra az Első Magyar Házisörfőző Egyesület támogatását is élvezi, hiszen a célok közösek: megízlelni és megérteni a házi sörben rejlő csodákat.
Az eseményen Dr. Dénesi Tamás és Dr. Nemes Gábor levéltáros-történészek a sörkultúra és italmérés lokális sajátosságait ismertetik meg a résztvevőkkel, Dr. Pelles Márton, azaz a Sördoktor pedig a XIX. század végi, XX. század eleji söripar kulisszái közé vezeti be őket.
Martin Imre hivatásos sörissza, a Ferdinánd Monarchia Cseh Sörház tulajdonosa a sörfőzés történetét vázolja fel előadásában, Dr. Pottyondy Ákos és Potyondi Attila pedig a gyógynövények és a sörfőzés világába kalauzolja az arra nyitottakat. Az előzetes regisztrációhoz kötött program a sörbarátok 6 izgalmas tételt ízlelhetnek meg maguk is.
A Sörmustra a gasztro- és a zenei programoknak is teret ad
Az I. Pannonhalmi Hobby Sörfőzőverseny szervezői gondoltak azokra a vájtfülűekre is, akik szívesen kapcsolják össze a kellemest a hasznossal. Meleg étel és sörkorcsolyák, valamint a Szentkői Sörház nedűi, a kísérőprogramok között pedig zenei csemegék is várják a nagyérdeműt.
Az akusztikus gitárzene szerelmeseinek Borbély Petra „Miki” gitárkoncertje szolgál majd lelki nassolni valóként, a pörgősebb dallamok kedvelőinek pedig a trance és sláger dalokkal érkező Joulenc Duó mulattatja majd.
Sőt! Az esemény szervezését kézben tartó PIPACS Kulturális Egyesület tagjai megszerezték és a helyszínen kiállítják a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum az ‘Ez sör!’ című kiállításának plakát- és tabló anyagát, így azoknak is akad program, akik egy kicsit csendesebb programokra vágynak.
A teljes program: PIPACS Kulturális Egyesület
Pannonhalma egész napos programot kínál
A Pannonhalmi-dombság jellegzetes földrajzi adottságai kedveznek a borászatoknak, így a környéken nemcsak a kézműves sörök, hanem a jóféle magyar borok kedvelői is bőven találnak tenni- és kóstolni valót.
A történelmi ereklyék szerelmeseinek a Pannonhalmi Bencés Főapátság vezetett és szabadon látogatható programjai, a fűszer- és gyógynövénykert, az Illatmúzeum és az arborétum is izgalmas lehetőségeket kínálnak. A településen található bájos éttermek, cukrászdák és a helyi portékákban bővelkedő ajándékboltok is megérnek egy-egy látogatást, így biztos, hogy a család apraja-nagyja talál kedvére való elfoglaltságot. Ott találkozunk?!
Ismerd meg a szerzőt
Z. Kocsis Blanka
vagyok, nő, mamikaze, újságíró, meseszerző, szövegíró, vállalkozó, és három kiskorú dedikált mindenese. Bevallom, ennek ellenére sem tudok eleget arról, hogyan is működik valójában ez a nagyszabású, sokszereplős valós idejű társasjáték – a.k.a élet -, de hiszem, hogy egymásra figyeléssel, hallgatással és beszéddel sokat tanulhatunk egymástól. Egymásról és önmagunkról. Próbálkozom, elesek, fejjel megyek a falnak, felállok, újra nekikezdek és így tovább, nap nap után. Tapasztalom, hogy a világ tele van érdekes emberekkel, izgalmas helyekkel, különleges témákkal és fantasztikus lehetőségekkel – nekünk pedig csak annyi a dolgunk, hogy észrevegyük őket. Jössz?!
Szakmai tevékenységemről itt tudhattok meg többet:
Hatékony szövegírás vállalkozásodnak!
Cikkeim a Minimagon
Tavaszi szüneti mentsvárak: 6 társasjáték, amit a gyereked (is) imádni fog
Ha a „tavaszi szünet” szavak hallatán egyből a kétségbeesett szülői logisztika jut eszedbe (hány nap, hány gyerek, hány agysejt marad épen), akkor ezt a cikket
Megnyílt a hetedik ART CORNER kiállítás – ’The Last Romantics’ by Wanda Martin
Az ART CORNER Víziója – Leo Bistro és Hotel Clark Budapest szerelemgyereke A főváros origo pontjában elhelyezkedő Hotel Clark és Leo Bistro nem csak lokációjukat
Miért menjünk áprilisban moziba? Mutatjuk | Áprilisi filmajánló
Áprilisi moziajánló: 6 film, amit érdemes megnézni a hónapban Tavasz van, egyik nap megsülsz, másik nap megfagysz, esetleg elázol. De egy biztos: 1,5 -2 órás